Zabýváme se výrobou oken, dveří, zimních zahrad a mnohého dalšího.

   +420 608 260 616         aktos@aktos.cz

Parapety AKTOS

Moderní venkovní parapety jsou produkovány z různých materiálů, podle požadavku zákazníka, a to od plastových, přes pozinkované až po nejkvalitnější hliníkové.

Komůrkové vnitřní parapetní desky z tvrdého PVC, určené pro použití v interiérech. Splňují nároky na ekologii – jsou plně recyklovatelné a neobsahují formaldehyd. Povrchová úprava je z vysoce odolné fólie na bázi pryskyřice z materiálu melamin. Je vodostálý, těžko se dá poškrábat např. zednickou lžící nebo miskou od květináče a je odolný i vůči propálení cigaretou. Volba mezi šířkami od 180 do 600 mm, s možností úpravy seříznutím podélně i příčně do požadovaného rozměru. Maximální délka až 6000 mm umožňuje optimalizaci prořezu (oproti dřevotřískovým – max. 4200 mm).

Barvy (kódy barev) : bílá (1003), mramor (1170), třešeň (1173), buk přírodní (1176), zlatý dub (1110), kovová hliníková (1174). Novinkou jsou komůrkové parapetní desky z bílého plně probarveného profilu bez povrchové úpravy fólií.

Je potřeba počítat s menší odolností povrchu, avšak cena je více než zajímavá !!!

Venkovní parapety

Pozinkované ohýbané venkovní parapety jsou ekonomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů.

Povrch pozinkovaného parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraňuje.

  • venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách a v imitaci zlatý dub
  • nabízíme možnost nástřiku v jakékoliv barvě RAL
  • boční plastové krytky jsou v barvě parapetu

Plastové parapety

Novasil – PVC okenní komůrkový parapet s vrchní CPL folií (melaminovou fólií) pro zvýšenou odolnost proti poškrábání. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních fólií a jsou k dostání v široké paletě barev a hloubek.

Dále máme v nabídce parapety potažené renolitovou fólií, kterou také používají výrobci plastových oken. Díky tomu dokážeme dodat parapety v tom samém dekoru jako vaše okna.

Pro konečnou úpravu jsou k dispozici koncové krytky.

Pro více informací nás prosím kontaktujte